SALİH EKER YAZDI…

NEREDE KALMIŞTIK

Hastanemizin geleneksel futbol turnuvasının 13. Turnuva kura çekimi yapıldı.

Önceki turnuvalarda büyük mücadelelere sahne olan futbol şöleninin açılış maçı son şampiyon Radyoloji FK ile Laboratuvar FC takımları arasında oynanacak. Önceki turnalardaki seyirci sayısının çok üstünde bir seyirci topluluğunun bu seneki maçlarda olacağı kombine biletlerinin satışa çıkmasından 5 dakika sonra tüm biletlerin satılması ile belli oldu.

3 grup halinde 6’şar takımla oynanacak mücadeleler sonrası ilk iki sıradaki takımlar ve en iyi üçüncülerden iki takımın üst tura çıkacak.

Grup kura aşamasında yine titreşimli toplarla grupların belirlendiği yönünde yaygın bir görüş hakim 🙂 Cihaninfantino bu iddiaları her ne kadar reddetse de takımının bulunduğu A grubundaki takımların güç dengesine bakılınca taraftarların kuşkularının haksız olduğu söylenemez.

Laboratuvar FC grubun iddialı görünen bir diğer takımı. Benim düşüncem bu iki takım Grup aşamasını ilk iki sırada tamamlayacakları yönünde ama grubun yeni ve iddialı takımı EF 65 bir sürprize imza atıp tüm dengeleri değiştirebilecek kadro yapısına sahip.

B grubunda önceki turnuvanın futboluyla göze hoş gelen takımı Footboys bu gruptaki favori takımların başında geliyor, önceki turnuvayı üçüncü olarak tamamlayan Real Workers ile ilk iki için amansız bir mücadele yaşanacak gibi görünse de bu grupta Pazarcılar Veteran tüm hesapları alt üst edebilecek bir kadro yapısına sahip.

Real Workers ve Footboys arasındaki mücadeleyi fırsata çevirip ilk iki arasında Pazarcılar Veteran takımını görürsek hiç şaşırmayacağız.

Şimdi geldik zurnanın zırt dediği yere C grubuna.

Bu grupta bulunan 5 takım turnuvanın çeyrek finalinde olabilecek takımlar ama tabiri caizse ölüm grubuna düştükleri için belki bu gruptan sadece ilk iki sıradaki takımlar çeyrek finale adını yazdırabilecek gibi görünüyor. En iyi 3 takımın bu gruptan çıkma ihtimali bile çok zayıf çünkü her takım rakibinden puan alabilecek güçte geçen turnuvanın finalist takımı ve ikincisi Pazarcılar rakiplerinden biraz daha önde gibi görünse de işleri bu turnuvada çok daha zor olacak. Takımın tecrübeli ve klas ayaklarından Özgür Göreni kardeş takım olan Pazarcılar Veterana kaptıran Pazarcılar daha genç ve tecrübesiz bir ekiple bakalım bu sene turnuvayı kaçıncı tamamlayacaklar.

Tüm turnuvaların ağır favorisi olan Biraders kadrosunda bulunan oyuncuların yaş ortalamasının yüksek olmasından dolayı bu sert grupta bakalım nasıl bir mücadele sergileyecek.

Güvenlik Gücü takımı bu grupta her takımı yenebilecek kalitede bir kadroya sahip önceki turnuvada yaptıkları basit taktik hataları yapmazlarsa bu sene çok daha başarılara imza atacaklar diye düşünüyorum.

El Cardio önceki turnuvada göze hoş gelen futboluyla izleyicilerden takdirini kazanan bir takım. Bir iki oyuncu transfer ederlerse grupta büyük bir sürprize imza atabileceklerine inanıyorum.

Teknik Servis takımı da grubun bir diğer güçlü ve iddialı takımı ama o kadar sert bir gruba düştülerki bu sene önceki yıllara oranla çok daha zor olacak gibi görünüyor.

Grubun yeni takımı Warriors FC hepsi adeta Yukarıdaki takımlara bakılınca bu grubun Küçük Emrahı gibi kalmış bir başına çaresiz… onlar da kaderlerine razı olacaklar ve çıkıp aslanın midesinden puanları alarak gruptaki yerlerini belirleyecekler.

Turnuvada yer alan tüm takımlara başarılar diler maçların Fair Play çevresinde oynanmasını temenni ediyorum.

YAZAR: Salih Eker

Please follow and like us:
error20
fb-share-icon20
Tweet 20

4 comments

  1. yorum yapacak tat mı bıraktın cihan bey titreşimli toplar diyor hayırdır..genç gurbetçiler kaptanı olarak olayın takipçisi olacaz..eğer öyle bir şey söz konusu ise ki inşallah yoktur; turnuvadan çekilme kararı almayı düşünüyoruz..tabi başkanımız Cengiz Bey de onaylarsa:))

    1. Salih hocamın yanlış değerlendirdiğini düşünüyorum. Cengiz Beyin bu konuda ne kadar hassas olduğunu hepimiz biliyoruz. Video kayıtlar mevcut o titreşim telefondan geldi. Vibratöryal hareketler bunlar. içiniz rahat olsun 🙂

Join the Conversation

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir