Beklentiler düşük…

Beklentiler düşük…

Mart 10, 2020 0 Yazar: admin

Sevgili okurlarım beni tanıyanlar bilir sıkı bir spor eleştirmeniyim iyiye iyi kötüye kötü demeyi bilirim.

Bu hafta Biraders takımını masaya yatırmak istiyorum. Aslında bu takim çoktan musallaya yatmış namazını kılan yok. Her finale adi yazılan 11 sezondur en az takımın yarısı degismeyen bu takıma bir şeyler oldu. Abdesti yanlışı mı alıyorlar ne.

Simdi nereden cikti bu kotu haber diyeceksiniz. Uzun suredir Biraders takımını takip ediyorum hatta antrenmanlarında yer aldim canli canlı izledim oynadım.

Gecen sezonlarda yer alan iii oyuncuyu ellerinden kaçırdılar. Bugünün Atibasi İbrahim hanim köy ekibine, ülkede zor yetişen hatta N95 maskesi değerinde olan Solbek Göktuğ Kayseri’ye gitti nedenini bilmiyorum ama pastırmaya zaafı olduğunu biliyorduk.

Takımın golcüsü Onur, sözleşmesi bitti ve sadece takim degil adam hastane degistirdi. Takım üzerindeki cenabetlik bununlada bitmiyor. Metin Karaorman in müzmin sakatlığı nüks etti sezonu kapattı zaten geçen sezon iğne ile oynamıştı.

Transfer olarak sadece Yusuf’u kadrosuna katabildiler. Karaormanın yerini doldururmu bilemeyiz. Güçlü isimler ve yetkililer hala takımda yer aliyor. Yasin Kadir Levent yetkili ve etkili isimler, Nazim Cahit Ahmet M.Kacar ve kaptan Metin Adıguzel hala takımda yer alıyor.

Anmayı unuttuğumuz genç yetenek Osman, kaptan ondan cok umutlu. Bakalım taraftar ne diyecek bunu grup maçlarında göreceğiz. Değişik bir tarzı var.

İşte eksiler ve artılar. Takim gecen sezonlara göre kadro açısından beklenilen gerisinde. Çilek transferini yapamadı. İddaa finalist olma oranları da yuksek olmasından anlaşıldığı uzere beklenti düşük. Bu onlari nasil etkileyecek bunların cevabını haftaya almaya başlayacağız.

Evet persembe gruplar belli olacak kadim takim olan Biraders inceledik haftaya yeni analizler de görüşmek uzere sağlıcakla ve topla kalın.

Yazar: Osman BABUR